Better Hotel ... a máte čas na své hosty.

Automatizovaný emailing a SMS

Integrovaný emailing a SMS modul s automatizacemi za Vás zvládnou naplánovat a zpracovat až 70 % veškeré komunikace s hosty, kterou tvoří předpříjezdové, provozní a marketingová sdělení. Využijte pokročilé funkce systému a ušetříte hodiny času.

Zasílejte hostům výzvu k online check-in automaticky

Díky automatickému zasílání emailů a SMS už se nebudete muset starat o manuální potvrzování rezervací či zasílání předpříjezdové komunikace.

Plnohodnotný emailový klient a SMS modul jako součást systému

Advanced email formatting with code editing capabilities

Vazba emailů a SMS na rezervace a workflow hotelu

Contact guests automatically and in advance in advance

Každý host je unikátní a zaslouží si osobní přístup a přivítání. Díky provozním a předpříjezdovým kampaním si nastavíte kompletní sadu šablon pro automatický emailing od potvrzení rezervace až po praktické informace několik dní před příjezdem. Například hostům týden před příjezdem odešlete personalizovaný uvítací email s informacemi o pobytu a výzvou pro online check-in.

Automatic confirmation of the reservation, sending a deposit slip and other operational communications

Proměnné hodnoty pro personalizaci emailové a SMS šablony

Automatically generated prints and the possibility of using your own email attachment

Automatic email marketing = effective upselling

Pomocí emailů a SMS můžete svým hostům nabídnout škálu dalších služeb, které jim zpestří jejich pobyt a Vám přinesou vyšší příjem na rezervaci. Tyto emaily můžete připravit a naplánovat k odeslání v ten pravý čas před příjezdem.

Custom email campaign design

Sending and managing discount coupons directly from the system

Monitor the performance of active campaigns

Guest segmentation and precise targeting as the basis of success

Only send guests emails that make sense and only when it's really worth it. Thanks to the extensive database that the system has available in the system about your guests, you have a unique opportunity to perfectly target your emails. Prepare campaigns tailored to your guests and be the first to wish them a birthday.

Tools for segmenting contacts of guests and companies

Target by segment, gender, age, or spend

Personalized salutation in the campaign

Frequently Asked Questions

Installation is free of charge. Immediately after signing the contract you will receive your account login information and you can start using the system immediately.

The system will start immediately, the initial setup can handle the system itself after completing the initial form. The adjustment usually takes no more than a few hours.

An unlimited number of users can work in the system anytime and anywhere, and the data is automatically stored on everyone's desktops.

Our customer service experts will be happy to answer all your questions, as well as detailed instructions in our Help Center.

“Better Hotel's reception system is one of the most reliable and most intuitive systems we have ever used. Learning new colleagues couldn't be easier! ”

Iva Civínová
Guesthouse Harmonie Žlutice

Smart solutions tailored for your business

Whether you are a small guesthouse or a network of several hotels, our solutions will adapt to you. Find out how Mevris systems can help your business!

Try Better Hotel for 30 days.
Free and without a credit card!

Within 24 hours after sending the form, our sales representative will contact you and arrange a system demonstration date with you.