Prodávat zážitky je důležitější, než si myslíte! 3 klíčové tipy, jak nastartovat prodej každého ubytovacího zařízení.

7 minut čtení

13. 10. 2021

Jaroslava Juříčková & Better Hotel

Prodáváte ubytování nebo zážitek? Rezervují si hosté ubytování kvůli puntíkatému povlečení a dubovým stolkům, nebo je hlavní motivací vyhlídka zážitku, který souzní s jejich osobními zájmy?

V dnešní době moderních technologií můžete využít potenciál vašeho ubytovacího zařízení skutečně naplno. Hotelový systém Better Hotel vám může mnohé rozhodně usnadnit.

Známe to snad všichni – chceme na pár dnů odjet, je nám vcelku jedno kam, pouze toužíme uspokojit naší vnitřní potřebu po smysluplně stráveném čase. Někdo preferuje objevování nových gastronomických podniků v krajském městě, někdo dává přednost celodennímu chození horskou přírodou. V této fázi plánování hraje rozhodující roli příslib nových zážitků, samotný výběr ubytovacího zařízení na základě vybavení přichází až v druhé fázi – rezervaci ubytování. Proto je nesmírně důležité, aby marketingové úsilí každého ubytovacího zařízení cílilo mimo jiné na osobní zájmy potenciálních hostů a hlavní motivace jejich cesty.

Při troše kreativity dokážete vše elegantně propojit s ubytovací službou a stát se tak tím správným partnerem pro ideálně strávené dny plné nových zážitků. Společně se podíváme na nejdůležitější oblasti, které byste neměli opomenout a hotelový systém Better Hotel vám v tomto případě může být velkým pomocníkem.

Podpořte představivost a zasáhněte emoce

Storytelling, vyprávění příběhu, v kombinaci s lákavými fotografiemi jsou základními pilíři každé úspěšné služby. Je to jednodušší, než si myslíte – chcete, aby si host při čtení vašich textů představil pokoj s postelí a nočním stolkem, nebo viděl sám sebe ve vířivce a sklenkou sektu v ruce?
Je na každém z vás, jestli se rozhodnete stavět prodej ubytovací kapacity na popisu vybavení nebo samotném zážitku z pobytu. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, rozněcujete hostovu představivost a tvoříte příběh. Příběhy navíc zaměstnávají emoce, díky kterým se jako spotřebitelé chováme iracionálně. Měli bychom si to konečně všichni uvědomit. Cena není to nejdůležitější, naše nákupní rozhodnutí jsou často vedena právě emocemi, které ovlivňují, jak vnímáme hodnotu konkrétní služby či zážitku.

TIP: Skrze příběh a lákavé fotografie tvoříte hodnotu ubytovací služby. Hotelový systém Better Hotel na tento fakt myslel od samého začátku, proto nabízí velmi intuitivní ovládání, které vám ušetří mnoho času při nahrávání zážitků do prodeje. Vám stačí jen zkontrolovat popisy pobytových balíčků na webu i v online prodeji a nezapomenout zakomponovat fotografie podporující hostovu představivost – fotografie pokoje opravdu nestačí. Lákavé snídaně, zapálená svíčka ve wellness, drink na letní terase dotvoří celkový dojem z nabízené služby mnohem lépe.

Vy jste destinace

Ubytovací zařízení se obvykle zaměřují na propagaci vlastního vybavení, které končí u oplocení celého pozemku. Cestovatelé jsou ale velmi často ovlivnění právě destinací, nejbližším okolím. Ano, možná zmiňujete 25 km vzdálené větší město, ale hosty by možná mnohem více zaujala zmínka o 0,5 km vzdálené kapličce opředené legendami, kterou znají vlastně jen místní. 

Staňte se místem, které uznává, že vaše nejbližší okolí a s ním spojené příběhy a zážitky jsou jedním z hlavních důvodů, proč k vám hosté tak rádi cestují. Udělejte z hlavních atrakcí vašeho bezprostředního okolí součást prezentace. Stanete se tak důvěryhodným partnerem, který jim celý proces plánování pobytu velmi usnadňuje (na rozdíl od konkurence). Jen malý krůček pak stačí k rezervaci ubytování právě ve vašem zařízení.

TIP: Oslovte své hosty z minulosti newsletterem se seznamem 10 nejlepších míst v okolí pohledem místních (turistická trasa, nová kavárna, prohlídka rodinného minipivovaru atd.). Představa nabitého programu při opětovné návštěvě vašeho hotelu / penzionu je bezesporu větší motivací než promo kód na 10% slevu z pobytu. Pokud patříte mezi ty, kteří s odesíláním hromadných e-mailů nemají doposud zkušenost a neorientují se v nabídce newsletter nástrojů, může se pro vás Better Hotel stát velkým pomocníkem i v této oblasti. Jako jeden z mála hotelových systémů na trhu se může pyšnit vlastním newsletter nástrojem, který prošel za poslední rok významnou proměnou. Nejenže ušetříte hodiny času a nemalé finanční částky, ale tvorba vlastních e-mailů se stane vaší oblíbenou kreativní činností. Opravdu.

Zážitkové aktivity navyšují tržby

Zamyslete se nad tím, proč si hosté vybírají právě vaše ubytovací zařízení a zkuste do nabídky přidat alespoň jednu službu navíc, která by jejich pobyt obohatila a vám přinesla navýšení tržeb. Zapůjčení koloběžek, sobotní kreativní workshopy pro děti, minikurz pečení tradičního dezertu, degustační večeře regionálních chutí a mnoho dalšího. Vymyslete vlastní aktivity, spolupracujte s poskytovateli v okolí a bavte se tvorbou autentických zážitků.

TIP: Dejte svým hostům možnost zarezervovat si vybrané služby již při rezervaci samotného ubytování. Intenzivní spolupráce s odborníky ve svém oboru umožnila vývojářům Better Hotelu vytvořit skutečně do detailu promyšlený přímý online prodej, v rámci kterého prodáváte – vedle ubytování a pobytových balíčků – i samostatné služby. Host si tudíž k rezervaci ubytování sám přidává dodatečné služby, vám navyšuje tržby a zároveň si tvoří personifikovaný pobyt dle svých představ.

Buďme k sobě upřímní. V dnešní době, kdy hotelnictví čelí téměř kritickému nedostatku zaměstnanců, přichází každá automatizace vhod a dobře zvolený hotelový systém dokáže ušetřit velké množství práce celému týmu. Začněte své ubytovací zařízení vnímat jako poskytovatele zážitků, a ne jako budovu s určitým počtem lůžek a možných přistýlek. Staňte se tvůrcem příběhu, který u vás mohou hosté zažít a nebojte se vyniknout z davu. Čeká na vás dobrodružná cesta hoteliéra, kterého práce baví, protože dokáže pozitivně ovlivnit zážitek svých hostů…

Jaroslava Juříčková & Better Hotel
http://www.spokojenypodnik.cz

Sdílet článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Související články

Posuňte Vaše podnikanie na novú úroveň.

Odošlite dopyt a objednajte si skúšobnú verziu systému na 30 dní zadarmo! 

Vyskúšajte si Better Hotel na 30 dní.
Zadarmo a bez kreditnej karty!

Do 24 hodín po odoslaní formulára sa Vám ozve náš obchodný zástupca a dohodne si s Vami termín ukážky systému.