Pozor, od ledna 2024 se mění DPH. S přechodem na nové sazby vám pomůžeme.

5 minut čtení

13. 12. 2023

Zuzka Domínová

DŮLEŽITÉ: Od ledna 2024 se sazby 10 % a 15 % sjednocují na 12 %. Jedná se jak o ubytovací služby, tak o potraviny a wellness. Přečtěte si, jak si co nejvíce ulehčit nastavení nových sazeb DPH v systému Better Hotel.

DŮLEŽITÉ ZMĚNY DPH SAZBY OD 1. 1. 2024

Rádi bychom vás upozornili na důležitou aktualizaci týkající se změn daně z přidané hodnoty (DPH), které vstoupí v platnost 1. ledna 2024. Vláda nedávno oznámila úpravu daňové politiky, která má dopad na odvětví pohostinství, včetně ubytovacích služeb.

V současné době podléhají ubytovací služby a například wellness služby 10 % sazbě DPH, potraviny 15 % sazbě DPH.  Od 1. ledna 2024 se však tyto sazby sjednotí na 12 %

Chápeme, že takové změny mohou představovat výzvy pro poskytovatele ubytování při adaptaci na novou daňovou politiku. V Better Hotelu se na denní bázi snažíme našim klientům poskytnout potřebné nástroje a podporu, aby mohli bez problémů procházet takovými výzvami.

 

VYVINULI JSME AUTOMATIZACI PŘECHODU NA NOVÉ SAZBY 

 

Abychom vám pomohli při dodržování aktualizovaných předpisů o DPH, do našeho systému Better Hotel jsme připravili uživatelsky přívětivou funkci, která by vám měla celý proces výrazně zjednodušit. 

Počínaje 1. lednem 2024 najdete na kontrolním panelu Better Hotelu vyhrazené tlačítko, které je speciálně navrženo pro usnadnění úpravy sazeb DPH pro vaše ubytovací služby. Tato funkce má za cíl zjednodušit celý proces a zajistit, že budete moci snadno aktualizovat své sazby v souladu s novými vládními nařízeními.

O nasazení nové funkce vás budeme informovat.

 

POZOR NA PRODEJNÍ POLOŽKY 

Rádi bychom vás také upozornili na nutnost aktualizovat sazby DPH u prodejních položek, pokud tuto funkci aktuálně využíváte. Tyto sazby je však nutné upravit manuálně s ohledem na aktualizované sazby a kategorie.

Chápeme, že odpovědnost za realizaci těchto změn leží na samotných ubytovatelích. Náš tým se však zavázal nabídnout podporu a zdroje, aby byl tento proces co nejhladší. 

Proto vám bude v systému Better Hotel k dispozici automatizace i těchto změn sazeb DPH.

 

SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME LEVOU ZADNÍ. 

Máte-li jakékoli dotazy nebo obavy týkající se nadcházejících změn DPH nebo nové funkce na našem dashboardu, neváhejte se obrátit na náš tým podpory. Rádi vám se změnami poradíme.

Děkujeme, že jste si vybrali Better Hotel jako řešení pro správu svého ubytovacího zařízení. Těšíme se, že budeme i nadále podporovat váš úspěch ve stále se měnícím podnikatelském prostředí.

Sdílet článek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Související články

Posuňte Vaše podnikanie na novú úroveň.

Odošlite dopyt a objednajte si skúšobnú verziu systému na 30 dní zadarmo! 

Vyskúšajte si Better Hotel na 30 dní.
Zadarmo a bez kreditnej karty!

Do 24 hodín po odoslaní formulára sa Vám ozve náš obchodný zástupca a dohodne si s Vami termín ukážky systému.